آشنایی با انستیتو ملّی بازی سازی

انستيتو ملّي بازي سازي توسط بنیاد ملّی بازی هاي رايانه اي، به منظور تربیت نيروي انساني متخصص در زمينه هاي مرتبط با بازي هاي رايانه اي تاسيس شده است.
انستيتو ملّي بازي سازي داراي سه دپارتمان فني، هنري و طراحي بازي است و در هر سه حوزه با طراحی برنامه های آموزشی مدون و برگرفته از متون برتر و کاربردی روز دنیا و با استفاده از اساتید خبره و آزموده، دوره هاي پيوسته اي را براي تربيت نيروي انساني مورد نياز صنعت بازي سازي برگزار مي کند.
علاوه بر اين با توجه به اينکه بازي هاي رايانه اي جدا از ساير شاخه هاي علوم و هنرهاي ديجيتال نيست، انستيتو ملي بازي سازي، دوره ها، کارگاه ها و رويدادهاي مختلفي را در زمينه هاي مرتبط با علوم و هنرهاي ديجيتال برگزار مي نمايد.

تجهیزات و امکانات
انستیتو با در اختیار داشتن فضایی مناسب و استفاده از تجهیزات پيشرفته، امکانات لازم را در جهت بالا بردن سطح کیفی آموزش در اختیار دانش پژوهان خود قرار مي دهد و همين باعث شده تا انستيتو ملّي بازي هاي رايانه اي به يک مرکز مدرن و پيشرو در ايران و خاورميانه تبديل شود. همچنين وجود مرکز رشد در مجموعه انستيتو کمک نموده تا بتوان نقطه اتصال محکمي بين آموزش و صنعت از طريق انستيتو ملّي بازي سازي ايجاد نمود.
 
آثار و نتایج فعالیت ها
به جرات می‌توان گفت یکی از علل علاقمندی و رویکرد جوانان در ايران به هنر-صنعت بازي هاي رايانهاي، فعالیت‌های انستیتو ملّي بازي هاي رايانه اي بوده است. تقريبا در تمامي بازي هاي موفق ايراني دانش آموختگان و دانش پژوهان انستيتو ملّي بازي هاي رايانهاي حضور فعالي داشتهاند. همچنين انستيتو نقش بسيار پررنگي در توسعه شاخههاي گوناگون هنرهاي ديجيتال در ايران داشته استپیوندهای مرتبط