گلوبال گیم جم (Global Game Jam 2016 ):

  • کد خبر:100011
  • تاریخ خبر : , 1394/10/20
  • بازدید:2123 نفر
گلوبال گیم جم (Global Game Jam 2016 ):

گلوبال گیم جم (Global Game Jam 2016 ):
گلوبال گیم جم (Global Game Jam)یکی از مهمترین رویداد های بازی سازی در سطح بین المللی است که هر ساله برگزار می شود که هدف اصلی این رویداد در کنار هم قرار دادن خلاقیت، همکاری و تجربه در زمینه بازی سازی می باشد.
در هر مکان افراد برای برای پیاده سازی ایده هایشان در قالب گروه های گرد هم می آیند و بازی های خلاقانه خود را می سازند.
هدف گرد هم آمدن بازی سازان برای ساخت بازی ویدئویی یا بازی های غیر دیجیتال مثل برد گیم یا کارت گیم است که امید است که ایده های جدید که به سرعت نمونه سازی می شوند به صنعت بازی ها تزریق شوند.
در این رویداد علاقه مندان می توانند به صورت تک نفره و یا تیمی شرکت کنند، محدودیتی برای تعدا اعضا وجود ندارد اما از طرف مرکز رشد برای هر تیم محدودیت 4 نفره در نشر گرفته شده است.
پس از پایان رویداد بازی های ساخته شده توسط سایت مرکز ثبت شده و برای گلوبال گیم جم ارسال می گردد.
این رویداد جایزه و پاداش ندارد و مهانطور که اشاره شد بیشتر هدف از برگزاری ارتقا سطح تجربه و خلاقیت و همکاری بازی سازان است تا ایده های جدید وارد صنعت شود اما از طرف مرکز رشد و انستیتو برای بهترین بازی ساخته شده در مرکز مبلغ 10000000 میلیون ریال جایزه در نظر گرفته شده است که پس از پایان رویداد و داوری آثار ارسالی جایزه به بازی برتر رویداد تعلق خواهد گرفت.
شرکت کنندگان باید بازی خود را از ابتدا تا انتها در مدت زمان تعیین شده بسازند (حد اکثر 48 ساعت)، مدت زمان کوتاه است و بیشتر به منظور کمک به تفکر خلاقانه و تشویق برای ساخت بازی های کوچک اما ابتکاری و خلاقانه می باشد.

پیوندهای مرتبط

آخرین خبرها

پربازدیدترین خبرها